Верховна рада задумала відмову від позаблокового статусу держави. На думку авторів законопроекту, він нічого не гарантує, окрім недружніх дій з боку сусідів. Як приклад, наводять сирну війну з Росією. Кажуть: приєднання до Організації Північноатлантичного договОру принесе багато переваг.

В'ячеслав Кириленко, народний депутат України: "По-перше, це значно менше фінансування Збройних сил при значно більшій їх ефективності. Бо застосовуються зовсім інші стандарти в НАТО, ніж у нашій теперішній армії. А по-друге, це колективна безпека, яку грошима взагалі виміряти неможливо".

На думку інших депутатів- ухвалення подібного законопроекту неприпустимиме. Ліпше було б поставити питання про повернення Україні ядерного статусу. Це дозволить реалізувати програму підвищення енергоефективності.

Євген Царьков, народний депутат України: "Это было большой ошибкой, совершенно по-другому к стране начали относиться, то единственной гарантией не повторения каких-либо провокаций на территории нашей страны является внеблоковый наш статус".

Хоча говорити про повернення ядерного статусу з тим, що в минулому році ми віддали збагачений уран з наших фізичних інститутів, напевне не прийдеться за часів цього уряду.

Окрім того, фахівці вважають, що навіть у разі ухвалення документа, Російська Федерація так просто не погодиться вивести Чорноморський флот із Криму.

Теги: украина политика нато альянс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1411