Правозахисна організація Human Rights Watch закликає владу Білорусі негайно скасувати смертну кару в країні. Передає видання "Сводка независимых новостей". Активісти організації наполягають на ґрунтовному та об’єктивному розслідуванні справи Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова. Нагадаємо: двох чоловіків звинуватили в організації терактів в мінському метро одинадцятого квітня 2011-го року і стратили. У Human Rights Watch наполягають: поспішне виконання смертних вироків залишає без відповідей питання, чи не помилилося правосуддя?

Беларусь уже ожидают новые санкции

До активістів приєдналися також члени іншої міжнародної організації – Амнесті Інтернешенал. Вони закликають всіх своїх прихильників написати на адресу президента Білоусі Олександра Лукашенка відкритого листа із вимогою негайно накласти мораторій на виконання смертної кари. А також видати тіла Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова сім'ям для поховання. Тим часом, сам Лукашенко заявляє, що страта чоловіків для нього є особистою трагедією. І він співчуває сім’ям страчених. Водночас Лукашенко вважає, що за такі злочини іншого покарання бути не може, до того самі білоруси - ЗА страту.

А от українські комуністи навпаки - хочуть повернути в Україну смерту кару

Олександр Лукашенко, президент Білорусі:"Что касается смертной казни, у нас есть референдум. Хочу я этого, не хочу, какой позиции буду придерживаться, но есть решение референдума. Для меня, президента, это закон. Поверьте, все приговоры о смертной казни, проходят через мое сердце, если хотите".

Президент Білорусі відмовився помилувати звинувачених, або бодай відстрочити вирок. Прохання надходили і від родичів обвинувачених і від європейської спільноти. Лукашенко заявив - ніяких прохань не було. Тим часом, європейці підрахували, тільки за останні десять років, в Білорусі привели у виконання сто два смертних вироки та засудили до довічного ув'язнення сто сорок три особи. Помилували та амністували – лише кількох осіб.

Теги: беларусь лукашенко смертная казнь расстрел
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 759