В Євросоюзі не задоволені вироком Тимошенко. Розраховують на апеляцію. Принаймні таку заяву зробив Єврокомісар Штефан Фюле.

"Ми велику увагу приділяємо судовому процесу проти екс-прем'єр-міністра України. Ми наполягаємо на транспарентності, чесному судовому процесі, який повинен співвідноситися з демократичними принципами. Але наші зауваження виходитимуть за рамки цього… Україна лише за кілька кроків від завершення угоди про асоціацію, і мова не тільки про торгівлю, бізнес, навколишнє середовище, а й про демократичні процеси", - завив Штефан Фюле, комісар ЄС.

Слідкували за роботою Печерського райсуду і в Раді Європи. Там стверджують, мовляв при демократії політичні рішення повинні розглядати не суди.

"За демократії думки про політичні рішення мають бути залишені на розсуд парламенту і виборців, а не судів. Я сподіваюся, що недавно запропоновані зміни до Кримінального кодексу зроблять такі судові справи в майбутньому неможливими в Україні", - заявив Торбйорн Ягланд, генеральний секретар Ради Європи.

А ось вітчизняні чиновники запевняють: вирок екс-прем`єрки на угоді про Асоціацію між Україною та ЄС ніяк не позначиться. У МЗС повідомили: наразі профільний міністр Костянтин Грищенко перебуває в Брюсселі. Зустрічається з керівниками зовнішньополітичних відомств держав ЄС. Обговорюватимуть урядовці й суд над Тимошенко.

"Безумовно, це питання порушують. Не секрет, що його порушують на зустрічах усіх рівнів, порушували під час усіх попередніх візитів протягом останніх кількох місяців до Брюсселя та Страсбурга. Тож тут нічого дивного немає", - сказав Олег Волошин, голова Департаменту інформаційної політики МЗС.

Проте, речник Єврокомісії Майя Косіанчек впевнена, що двосторонні відносини між Україною та ЄС можуть похитнутись. Мовляв, європейці закликали нашу державу забезпечити справедливий, прозорий та неупереджений процес при будь-якій апеляції. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ес аппеляция ubr приговор тимошенко
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 996