Без компромісів та поступок – так налаштована влада Росії на переговори з українською стороною щодо блакитного паливо. Джерела газети Комерсант у Кремлі та МЗС сусідньої держави повідомляють: може дійти і до відкритого шантажу. Мовляв, не вступите до Митного союзу, будемо шукати заміну вашому імпорту, а ще пришвидшимо будівництво нових газотранспортних магістралей в обхід України. Та вітчизняні експерти сумніваються, що наш Президент погодиться на умови Кремля. Тож без суду не обійтись.

"Західні компанії газові, більшість компаній, подали позови до суду, оскільки "Газпром" не погоджується на добровільну зміну контрактів. Тому, скоріш за все, Україна буде вимушена подати позов до Стокгольмського суду. Але це не стане на заваді у переговорах щодо створення спільного підприємства на базі ГТС України", - каже експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін.

Саме з пропозицією створити тристоронній консорціум з управління вітчизняною ГТС, українська сторона їде до Росії.

"Хотелось бы, что бы вот этот троистый союз – Украина, ЕС и Россия -это было не только на словах, но и на хорошем, конкретном, совершенном деле. Только втроем мы можем справиться с этой задачей и обнадежить всех на долгие десятилетия по обеспечению энергоносителей", - сподівається заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.

А ще у Нафтогазі кажуть: успішна співпраця можлива тоді, коли Росія гарантуватиме належні обсяги транзиту блакитного палива вітчизняною ГТС до 2019-го. Експерти переконані: Кремль піде хоч на якісь поступки лише після президентських виборів та укладення Україною угоди про Асоціацію з ЄС.

"Мотивація для непоступливості такої - вона частково піде, а після президентських виборів вона взагалі піде, тоді вже трошки в більш прагматичне русло можна буде ці перемовини перевести, а сьогодні там домінує політика, і Росія висунула неприйнятні з точки зору геополітики України умови", - зазначив експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко.

Тож до ділової, а не політичної розмови щодо перегляду ціни на газ справа дійде не раніше ніж у березні наступного року. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: янукович путин ubr газовые переговоры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 940