Народні депутати Верховної Ради України сьомого скликання протягом майже трьох тижнів роботи зареєстрували 196 законопроектів. Такі дані роботи парламентарів нового скликання Ради в рейтингу ОПОРИ.

На этой неделе Верховная Рада будет работать в пленарном режиме

Згідно з даними рейтингу, найбільше напрацювали представники фракції ВО "Батьківщина" (80, або 41% від їх загальної кількості). Певним лідером законотворчості також є КПУ, у якої на кожного члена фракції в середньому припадає найбільше проектів (1,1 на одного депутата). Найбільш пасивними поки залишаються представники ВО "Свобода". Не враховуючи кооперацію "свободівців" навколо кількох законопроектів колег із інших політичних груп, представники цієї фракції не зареєстрували самостійно жодного. Фракції Партії регіонів та "УДАРу" суттєво відстають від фракцій-лідерів, особливо враховуючи їх чисельність. Більшість позафракційних депутатів зі старту роботи нового парламенту також не виявили суттєвої активності. Із 30 проектів, внесених позафракційними обранцями, 20 належать авторству одного депутата. Така ситуація засвідчує те, що майбутні депутати давали передвиборчі обіцянки за відсутності чіткого бачення інструментарію їх досягнення, чи вже розроблених документів.

За кількістю законопроектів, у яких вказано авторство депутата, із суттєвим відривом лідирує голова фракції КПУ Петро Симоненко (33 проекти). В усіх законопроектах комуністи приписували співавторство партійному лідеру, що є проявом фракційної дисципліни. Позафракційний Сергій Міщенко (20 проектів) та представник ВО "Батьківщина" Володимир Яворівський (17 проектів) займають друге та третє місце відповідно. Член фракції ВО "Батьківщина" Микола Томенко посідає 4 місце із 15 законопроектами. Андрій Павловський та Юрій Одарченко (ВО "Батьківщина") замикають п'ятірку лідерів (13 проектів).

За сферами регулювання найбільше законопроектів стосується соціальних стандартів, політичних та гуманітарних проблем. Це є проявом інерції поствиборчого етапу парламентської діяльності, коли новообрані депутати мають намір продемонструвати виконання передвиборчих обіцянок. Натомість розподіл депутатів між комітетами Верховної Ради України виявив подвійні стандарти. Саме комітети соціального та гуманітарного напрямку отримали найменшу увагу з боку народних обранців.

ТОП-10 политических событий 2012 года

31 грудня, коли Україна готується до зустрічі Нового року, Верховній Раді України сьомого скликання виповнюється 19 днів. 12 грудня новообрані депутати парламенту прийняли присягу та приступили до виконання своїх повноважень.

За невеликий період функціонування Верховна Рада України встигла обрати керівництво, надати згоду на призначення Прем'єр-міністром України Миколи Азарова, розподілити парламентські комітети та визначити порядок висвітлення в ЗМІ діяльності народних обранців. Також Рада позбавила декількох депутатів повноважень, з причин їх працевлаштування в Уряді. У зв'язку із затримкою рішення щодо створення комітетів, парламент так і не взявся до розгляду законопроектів. Втім, новообрані депутати України проявляли активність щодо реєстрації своїх проектів законодавчих змін.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: работа законопроекты рада власть депутат оппозиция фракция
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1774
Загрузка...
Загрузка...