У середу парламентарі розглянуть одразу чотири законопроекти про декриміналізацію економічних злочинів. Зокрема - президентський. Головна новація - економічних злочинців, корупціонерів, контрабандистів та хабарників - не ув’язнюватимуть. Вони лише сплачуватимуть штраф. І ще один документ - про вилучення з Кримінального кодексу статті, за якою зараз звинувачують Юлію Тимошенко. За словами політологів, якщо законопроекти ухвалять, стане можливим один із планів щодо звільнення екс-прем'єра.

У середу, 5 жовтня, парламентарі вирішуватимуть, чи декриміналізувати економічні злочини. Серед запропонованих законопроектів є й документ, в якому депутати пропонують вилучити з Карного кодексу 365 статтю, що передбачає кримінальну відповідальність за перевищення влади та службових повноважень. Та за якою звинувачують колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

"У середу у нас відбудеться діалог з цього приводу. І там буде видно, наскільки є реальний потенціал прийняти це рішення. Хоча, за великим рахунком, я повинен сказати, що багато налаштовані на те, щоб декриміналізувати ряд наших статей", - заявив голова Верховної ради України Володимир Литвин.

Саме декриміналізація економічних злочинів, за словами парламентарів, один зі способів звільнення Тимошенко. Його вже погоджено з країнами Старого світу. Політологи кажуть: Європа нині зайняла вичікувальну позицію у справі екс-прем'єра. Адже наших лідерів попередили, що обвинувальний вирок вплине на укладення та ратифікацію угоди про асоціацію з Євросоюзом. А також на проведення саміту Україна-ЄС у грудні цього року. Не оминули увагою справу Тимошенко і під час нещодавнього засІдання держав Східного партнерства у Варшаві.

"Європейський комісар Штефан Фюлле, він дуже чітко у своєму виступі зауважив, що відносини між Україною та ЄС не будуть такими, якими вони є, якщо сьогодні лідер опозиція буде засуджена за статтею кримінального кодексу, підготовленого ще в радянські часи. Я думаю, що це був дуже відвертий натяк", - зауважила політолог Альона Гетьманчук.

Однак політологи кажуть, що зміни до Карного кодексу не вплинуть на створення в Україні незалежної юстиції та правосуддя. А тим часом, як ствержує Михайло Бродський, декриміналізація економічних злочинів взагалі призведе до того, що громадяни перестануть сплачувати податки. Розповідає телеканал UBR.

Теги: верховная рада ubr экономические преступления
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 909