Останнім часом у Міністерства соціальної політики виникало чимало протиріч на підставі реалізації проекту "Пакунок малюка". Міжнародні фонди неодноразово публікували заяви і зверталися до міністерства з проханням відновити програму в попередньому вигляді. Батьки активно відстоювали "Бейбі бокси" в соціальних мережах. У зв'язку з чим Мінсоц видав гібридне рішення, яке, на перший погляд, підходить "і вашим і нашим". Але в дійсності ніяк не вирішує проблему. 

"В рамках реалізації пілотного проекту монетизації одноразової допомоги "пакунок малюка" за пропозицією Мінсоцполітики запроваджено інтернет-платформу, де в першу чергу вітчизняним виробникам надано можливість розмістити дитячі товари та "пакунок малюка" у натуральній формі." 

Щоб не скасовувати монетизацію і не втрачати значний грошовий потік (близько 1,5 млрд гривень), було вирішено дозволити торговельним мережам, що приєднуються до пілотного проєкту, продавати готові "Пакунки малюка". Вийшла така собі профанація ідеї вибору між боксом і грошима, тому що фактично батьки не отримають ані боксів в пологовому будинку, ані справжніх грошей після. Залишається та ж сама бюрократична схема оформлення документів і банківської карти, просто тепер, після нарахування на неї компенсації, батьки або опікуни зможуть через місяць (як свідчить досвід цього місяця, оформлення компенсації займає саме стільки) придбати товар, іменований "Пакунком малюка". Щоправда, його якість та комплектацію вже не будуть контролювати ЮНІСЕФ і ООН.

Також Міністерство соціальної політики відзвітувало про кількість відкритих банківських рахунків для компенсації "Пакунків малюка" і суми нарахованих мамам коштів:

- При середній щомісячній народжуваності в Україні - 25-27 тис., лише 13 тисяч мам отримали виплати в цьому місяці

- Банківські картки для оформлення компенсації отримали 34 тисячі осіб. Хоча заборгованість породіллям по Бейбі боксах станом на 1 вересня склала 40 тис. штук. І за цей місяць вочевидь збільшилася не менше, ніж у півтора рази. 

Відповідно, не менше половини сімей, які не встигли отримати "Пакунок малюка", в зв'язку з бюрократією / епідемією / віддаленістю відділень банку / іншими особистими причинами, навіть не починали оформляти компенсацію. У той час як Бейбі бокси без проблем отримували всі породіллі навіть в найменших і найвіддаленіших містечках. За дворічну історію проекту не було жодної відмови від боксу.

Деякі з батьків, яким вже нарахували 5000 грн на карту Привату, пробували розплатитися ними в магазинах із зазначеного офіційного списку. І у них не вийшло це зробити:

АНІ ВІЙНИ, АНІ МИРУ. Мінсоцполітики пропонує матерям купити Пакунок малюка - фото 1

Нагадаємо, що за результатами дослідження дитячого фонду ЮНІСЕФ 8 з 10 сімей вважають за краще отримувати "Пакунок малюка" саме в натуральній формі безпосередньо в пологовому будинку. Міністерство, не дивлячись на це, пропонувало батькам самостійно купувати товари в магазинах втридорога (в зв'язку з типовою роздрібної націнкою торгових точок), а тепер дало можливість втридорога купувати скасований "Пакунок".

Ті батьки, які вже не встигли отримати свій бокс в цьому році, почуваються розгублено: в які служби звертатися, що оформляти, де шукати магазини, в яких можна отоварити отриману банківську карту. І головне, що ж вони отримають в кінцевому підсумку: картку або "Пакунок малюка"?

* Коментарі під постом Міністерства соціальної політики у Фейсбук. У батьків величезна кількість питань до процедури:

Тим часом, успішно пройшов перше читання законопроект про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка". За внесення змін до закону і відновлення видачі Бейбі боксів в натуральній формі проголосували 316 народних депутатів.

Приклади коментарів батьків:

АНІ ВІЙНИ, АНІ МИРУ. Мінсоцполітики пропонує матерям купити Пакунок малюка - фото 2
АНІ ВІЙНИ, АНІ МИРУ. Мінсоцполітики пропонує матерям купити Пакунок малюка - фото 3
АНІ ВІЙНИ, АНІ МИРУ. Мінсоцполітики пропонує матерям купити Пакунок малюка - фото 4
АНІ ВІЙНИ, АНІ МИРУ. Мінсоцполітики пропонує матерям купити Пакунок малюка - фото 5

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2543