Два-контейнерна, а потім і восьми-контЕйнерна система збору сміття, будівництво сміттєспалювальних та сортувальних заводів. Усе це вже кілька років, як мало б з"явитися в Україні.  А ми все ще  потопаємо у відходах. Зокрема лише у Києві кількість непотребу щороку зростає на двадцять відсотків.

Уляна Дрючкова, журналіст : " Застарілі газети, журнали, непотрібна пошта та реклама - до одного пакету, пластикові бутилки, тарілки, стаканчики - до іншого, скло - в контейнер. Окремий пакет і для ганчір’я. По мірі накопичення цих відходів ми самостійно відвозитимемо їх до пункту прийому втор сировини. В жодному разі не змішуйте біо відходи із іншим сміттям. Їх просто викидаємо до смітника. Розібралися... Насправді сортувати сміття в домашніх умовах складно, а ще важче цього сміття позбуватися. Проте місія таки здійсненна".

Экологический бизнес - мебель из бытовых отходов

Нарешті весь хатній мотлох - в окремих  пакуваннях. Ідемо його викидати. Однак моє бажання врятувати довкілля та допомогти Україні стати багатшою і не марнотратною - розбилося вже біля прибудинкового смітника.  У баки летить усе без розбору. 

Тетяна Тимочко, еколог : "Ми бачимо, як приїздить машина, і всі баки, передбачені і для біологічних відходів, і для сухих відходів, згортаються в одну машину.  Ми говорили з кількома фірмами, які тут вивозять сміття. І питали чому ви поставили баки роздільні, а вивозите в одній машині. Тому що населення перемішує".

Надія вмирає остання. Тож іду шукати пункти прийому вторсировини. Хоча на це витрачаю свій час, зате отримаю компенсацію - за моє сміття мені ще й заплатять.  А це - один зі столичних пунктів. Сюди, крім мене,  поспішає і пенсіонерка Вікторія. Зазвичай вона приносить макулатуру. Щоправда більше, зізнається жінка, думає не про екологію, а про хліб насущний.

В Париже появятся высокотехнологичные мусорные баки

Вікторія Вікторівна, пенсіонерка : " Зараз оце мені потрібна сода і знаю, що вона тільки є у них, а так здаю може раз у квартал".

Щомісяця до пункту прийому вторсировини навідується й бізнесмен  Олександр.

Олександр, бізнесмен : " Сьогодні 218 кілограмів.  Коли маємо змогу, коли чистимо архів, тоді привозимо. Сьогодні 150 грн. приблизно. Мелочь, а приязно".

За кілограм макулатури отримаєте сорок копійок, - від півтори до трьох гривень, кришки від них  - також по три гривні за кіло. За поліетилен отримати можна півтори чи дві гривні. Якщо до справи підійти з натхненням і без комплексів, то до сімейного бюджету вдасться повернути сотню-другу гривень.

Валентина, заготівельник : " Головні вимоги - це щоб не було воно дуже брудну, не було масел, не було ніякого жиру, папір повинен  бути сухий. Сортоване обов’язково. Якщо це макулатура - картон окремо, журнальні окремо, ПЕТ ми теж сортуємо по кольорам".

Топ-10 полезных вещей из ненужного мусора

А тим часом на смітнику у розвинених країнах життя непотребу тільки починається. Посортовані відходи везуть на переробні заводи, де з них вготовляють новий продукт. В окремих регіонах Німеччини кожна сім"я сортує те, що планують викидати, ще в помешканні. У різні дні на вулицю виставляють різні види сміття. Схожа система діє у Швейцарії та Сполучених Штатах. Там навіть спеціалізована поліція є. У паперу, металу, скла, біо відходів - свій колір баку.  І про відмінності між ними мають знати навіть наймолодші.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина мусор сырье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1445
Загрузка...
Загрузка...