Підготовлений зможе врятувати життя. Щодня в Україні в автокатастрофах гинуть 14 людей, ще сотня зазнає серйозних травм. Жертв могло би бути менше, якби учасники ДТП знали, як поводитись у непростій ситуації.

Лише торік у ДТП загинули майже 5 тисяч українців. Часто життя учасників дорожньо-транспортних пригод залежить від вчасної допомоги.  Однак навіть вцілілі після аварії водії і пасажири можуть виявитись безпорадними у стресовій ситуації.  Швидше впоратись із панікою допоможе інша людина, кажуть психологи. Тому відчувши безпорадність, треба передусім зателефонувати комусь із близьких.

У січні аварійність на транспорті зменшилась на 3%

 Катерина Істоміна, психолог : "  Изначально нужно прийти в тело.   Где мои руки, где мои ноги, где моя голова.  Попробовать посмотреть на себя в зеркало.  Отвлечься на что, где я нахожусь. Найти три красных предмета для того, чтобы заземлиться и почувствовать , что ты в этой реальности снова. Потом позвонить человеку. Который бы помог тебе воспроизвести ту разорванную реальность".

Отямились - настав час діяти. Слід убезпечити автомобіль від потенційних небезпек.

Юлія Шост, журналіст : " Щойно Ви відчули, що машина нарешті зупинилась , одразу ж висмикніть ключ запалювання. Вимкнувши електроживлення ви зменшуєте вірогідність займання автомобіля".

Далі треба позначити місце ДТП спеціальним знаком, щоб не допустити нових зіткнень.  Якщо когось із постраждалих викинуло з машини, необхідно подбати, щоб на бідолаху випадково не наїхали інші авто.

Олександр Дармостук, старший інспектор у ДАІ Київської області : " Якщо ви бачите, що людина знаходиться на проїжджій частині. Треба виставити в першу чергу знак аварійної зупинки,, якщо немає можливості , треба завчасно вийти на проїжджу частину, не явно вийти, а сигналізувати яркими речами, жестами руки зупиняти транспортні засоби, щоб вони не здійснили наїзд на пошкоджених".

У Луганську інспектори ДАІ затримали неадекватного водія

Якщо стан постраждалих не критичний, одразу викликають швидку та ДАІ. В іншому разі передусім надають першу медичну допомогу.   

Ляна Боженко, заст. гол. лікаря Київської станції швидкої допомоги : " Якщо є загроза для життя особи, яка надає допомогу, то краще не підходити до цього місця для того, щоб не стати жертвою цієї пригоди. Друге, якщо загрози немає, потрібно оцінити стан пацієнта, усунути загрози, які можуть вплинути негативно  на життя постраждалого. Припустимо, зупинити кровотечу.  Чи розпочати заходи серцево-легеневої реанімації".

Лікарі попереджають, робити будь-що із постраждалим можна лише тоді, коли ви впевнені у своїх навичках, інакше можна  нашкодити.  Витягувати людину з машини варто у разі, коли в салоні їй загрожує реальна небезпека.

Юлія Шост, журналіст : " Якщо транспортна пригода сталась за межами населеного пункту і опинились практично в чистому полі,  зорієнтувати швидку і ДАІ щодо власного місцезнаходження може бути не просто.  Спочатку треба пригадати, яке селище ви проїжджали останнім і напрямок в якому рухались.  Далі Вас може врятувати будь-яка дрібниця.  Наприклад, дорожній знак, цифри на найближчому стовпі чи рекламний щит. Повідомивши про них рятувальникам, Ви полегшите їм пошуки".

Корисно знати : Кто водит безопаснее: женщины или мужчины? Статистика ДТП

У такій ситуація можна звернутись до інших водіїв.  Пробуйте зупиняти попутні машини, можливо у їхніх  господарів  виявитися  GPS-навігатор або люди просто нададуть вам посильну допомогу.  Якщо швидка чи ДАІ довго не можуть дістатись на місце пригоди, доправляти постраждалих до лікарні доведеться самотужки чи з допомогою інших автомобілістів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: дтп авария скорая помощь гаи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2124
Загрузка...
Загрузка...