Не підмажеш - не поїдеш. Чверть українців вважають хабарі нормою, а кожен п`ятий дає посадовцям гроші, бо  цього вимагають самі ж чиновники. Відтепер в Україні можуть притягнути до кримінальної відповідальності навіть за обіцянку підношення. У такий спосіб депутати підганяють наше антикорупційне законодавство до європейських норм. Однак шансів, що подібна спроба буде доведена в суді, - небагато. 

35% украинцев уверены, что лучше дать взятку (опрос)

Законом - по корупції! Верховна Рада змінила Кримінальний кодекс.  Суворіше каратимуть не тільки тих, хто бере, а й тих, хто  пропонує. Теоретично. На догоду євроінтеграції навіть термін змінили. Хабар відтепер - неправомірна вигода.  Щоправда, новації навряд чи запрацюють, кажуть юристи. Закон - не конкретний. А диявол, як відомо, - завжди у дрібницях.

 Ганна Фокіна, юрист : " У Великобританії також є посібники. Вони розроблені профільними міністерствами. Наприклад у посібнику навіть вказується, що під пропозицією неправомірної вигоди, яка витікає з дії осіб,  розуміється ситуація, коли під час інтерв`ю чи переговорів з посадовою особою на столі лежить відкритий кейс з грошима". 

 Українці досить винахідливі у хабарній справі.  Приміром, на наших дорогах це вже давно звична річ. Щодня сотні, якщо не тисячі автовласників просто відкупляються від відповідальності.  Теоретично, водії перші, кого могли б торкнутися законодавчі новації.  

Юлія Шост, журналіст : " З точки зору закону обіцяти хабар співробітнику ДАІ, приміром за можливість уникнути штрафу, це вже правопорушення.  Інспектор зможе довести провину водія, якщо, наприклад, з цього пункту ведеться санкціоноване відео спостереження. В іншому випадку, за відсутності свідків, довести щось у суді практично не реально".

Рада ввела специальную конфискацию ценностей и денег, полученных как взятка

Складність подібних справ у тому, що зловити за руку, чи за язик, непросто. Свідки у такій справі - рідкість. Не допоможе і диктофон у кишені.

Ганна Фокіна, юрист : "Окрім того  потрібно зазначити, що докази мають бути належними і допустимими для того, щоб їх потім можна було використати в судовому процесі. 02:27 Це означає, що вони мають бути добуті законним шляхом".

Юлія Шост, журналіст : " Спроба потайки записати посадовця  з іншою людиною тягне хіба що на дитячі ігри у шпигунів.  З допомогою цих аудіо записів довести, що хтось комусь щось пообіцяв, чи хтось у когось щось вимагає, не вийде. Суд просто не візьме такі матеріали до розгляду".

Рада ввела уголовную ответственность за принятие предложения взятки

Юристи кажуть, на Заході антикорупційні закони - ефективніші. Бо люди інші. У нас кодекс змінили, а ментальність ні. Опитування свідчать. Кожен четвертий українець вважає хабар нормою. А кожен третій переконаний - це найпростіший спосіб залагодження проблем.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: штраф взятка общество уголовная ответственность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3173