Наприкінці минулого тижня Донецьким регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву укладені перші договори пільгового кредитування у сфері житлово-комунального господарства. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду. Завдяки отриманим коштам ОСББ "Горняк-2" із міста Кіровське планує провести герметизацію швів власного панельного будинку, а Асоціація власників житлових будинків "Сузір’я" із Макіївки – відновити диспетчеризацію 36 ліфтів, відремонтувати будинкові системи опалення та водопостачання.

У найближчих планах регіонального відділення Фонду видача іще трьох пільгових кредитів на схожі потреби. Протягом поточного тижня Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву планує видати пільгові кредити одразу шістьом ОСББ на Волині.

"Механізм, який довів свою ефективність в усьому світі, вперше застосовано в Україні. І хоча навіть загальна сума, передбачена на кредитування юридичних осіб у сфері ЖКГ цього року дуже незначна, важливість початку цього процесу дуже велика. Держава вперше починає стимулювати реальне енергозбереження та енергоефективність у галузі, і робить це у співпраці із дійсно ефективним власником житлового фонду", – прокоментував подію Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Як уже повідомлялося, за поданням Мінрегіону у держбюджеті 2012 року передбачено 40 мільйонів гривень кредитів на проекти у галузі ЖКГ. Перевагу при відборі матимуть проекти, які зменшують обсяг споживання ресурсів, комплексно вирішують проблеми населеного пункту або групи житлових будинків, що знаходяться в єдиній технологічній схемі.

Пільговий кредит надається строком до 10 років з можливістю дострокового погашення. Розмір кредитної ставки становить 3% річних. Повернення тіла позики розпочинається лише через рік, а відсотків – через 3 місяці з дня зарахування коштів.

Умови отримання пільгового кредиту регламентує Постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. № 599 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, у тому числі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, для проведення реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального господарства"

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: общество донецкая область осбб льготные кредиты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 616