Кабінет Міністрів затвердив порядок оплати послуг адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах. Відповідну постанову, яка була розроблена на реалізацію закону "Про безоплатну правову допомогу", було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 18 квітня, повідомляють у прес-службі.

Новый УПК: Бумажная утопия с оттенками демократичности

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, потреба у розробці нормативного акта, який би врегулював питання оплати державою послуг адвокатів, що надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу, виникла у зв‘язку з відсутністю в законодавстві, зокрема, в чинному Кримінально-процесуальному кодексі, ефективного механізму залучення адвокатів до надання безоплатної правової допомоги.

Бизнесу бояться нечего? Плюсы и минусы нового УПК

Згідно з постановою, розмір винагороди адвокатів за надання вторинної правової допомоги запропоновано здійснювати погодинно з урахуванням багатьох факторів. Зокрема, враховуватиметься ступінь тяжкості злочину, коефіцієнт складності справи, стадія провадження у справі, повнота участі адвоката у відповідних процесуальних діях, враховуватиметься робота у святкові або неробочі дні тощо.

Постановою затверджено методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають вторинну правову допомогу у кримінальних справах. Так, наприклад, коефіцієнт складності справи визначатиметься із врахуванням таких факторів, як ступінь тяжкості злочину, за скоєння якого особа може бути притягнута або притягнута до кримінальної відповідальності; кількість епізодів злочинної діяльності особи; кількість співобвинувачених особи у справі; обрання щодо особи запобіжного заходу у вигляді взяття під варту; ведення захисту в особливих категоріях справ для стадій досудового слідства і провадження в суді першої інстанції тощо.

Розмір оплати за годину роботи адвоката з надання вторинної правової допомоги встановлено на рівні 2,5% мінімальної заробітної плати, визначеної законом на час надання послуг адвокатом.

Передбачається, що прийняття постанови дозволить економічно обґрунтовано і справедливо вирішити питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах.

Як відомо, відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" з 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога повинна надаватися адвокатами особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: уголовное дело адвокат правосудие
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1321