Кусючий мороз - ще не привід прикладатись до чарки.  Медики кажуть: люди, що опиняються в лікарнях з обмороженнями і травмами, отриманими в ожеледицю,  найчастіше бувають напідпитку.

Юлія Шост, журналіст : " Від міцних напоїв на морозі гаряче лише перший час. Потім наступає зворотній ефект. Тож зігріватися краще звичайним чаєм".

Лікарі пояснюють, ефект тепла, що виникає внаслідок розширення судин після вживання алкоголю, насправді призводить до його втрати. А спазм периферійних капілярів, який настає трохи пізніше, погіршує кровообіг у кінцівках, що суттєво збільшує ризик обмороження.  А все тому,  що спиртне порушує функції головного мозку.

Морозная зима господствует в Украине

Марина Крапівнер, лікар-терапевт : " А значит, страдает терморегуляция, страдает регуляция артериального давления, частоты сердечных сокращений. Все это приводит к тому, что человек быстрее охлаждается и быстрее заболевает, быстрее простужается, чаще отмораживает конечности".

Перехилити чарчину люблять зимові рибалки і ті, хто довго працює на морозі. Втім більшість людей рятуються від холоду в інший спосіб. 

" Двигаться побольше поактивнее".

" Теплее одеваться.  Да это однозначно. Тепло одеться и будет не холодно".

Правильний одяг - наш головний захисник від морозу, зазначають лікарі. Взуття має бути на товстій підошві і мати утеплювач. А ось замість одного товстого светра, ліпше вдягти кілька тонших. Багатошаровість краще утримує тепле повітря.  Крім того, в холодні дні варто віддавати перевагу більш калорійному харчуванню.

Небувалі холоди прийшли в Сполучені Штати

Олександр Приймаков, зав. каф. біологічних основ фізичного виховання : " В зимнюю погоду, когда неинтенсивная такая мышечная деятельность, то у нас жиры используются как основной источник энергии . Одежда, психологически, чтобы ты был готов. А физически тоже надо быть закаленным. Вот видите, мы здесь купаемся в этой проруби".

Загартування - це те, що допомагає стати менш чутливим до холоду. Пані Лідія купається в ополонці вже сім років. Нині вона не боїться морозу.

Лідія, киянка : " Помогает здорово.  То есть я стала такая хладоустойчивая. Вот правда минус есть. Летом жарко. А зимой классно!  Я в квартире, у нас в любую погоду открытые форточки, я хожу в летней футболке. Но зато летом без кондиционера жить нельзя".

Дивіться також : В Україні кожна зима мало не перетворюється на стихійне лихо

Втім, хоч яка загартована людина, довго перебувати на морозі все одно не слід. Якщо, наприклад, працювати доводиться на вулиці, кожні кілька годин необхідно заходити в приміщення, щоб як слід відігрітися.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: погода алкоголь одежда мороз
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1040
Загрузка...
Загрузка...