Бюро технічної інвентаризації позбавлять заробітку. Поряд із ними діятимуть приватники. Аби продати чи купити квартиру - брати довідку у профільних контор буде не обов’язково.

Такий неприємний сюрприз для БТІ підготувало міністерство юстиції.

З наступного року технічний стан квартир перевірятимуть приватні компанії. Саме вони відберуть хліб у БТІ. Для того, аби розпочати відповідний бізнес, необхідно сформувати штат - не менше трьох фахівців. Усі мають пройти атестацію. Після цього контора отримає відповідну ліцензію або сертифікат. Вартість послуг буде чітко регламентованою. У мін’юсті запевняють: купити або продати квартиру стане набагато легше.

Читайте: Как сэкономить при переоформлении квартиры

Олександр Лавринович, міністр юстиції України: "Щоб був ринок конкуренції послуг, які надавались громадянам. Це призводить до покращення якості, до скорочення термінів цієї роботи і для здешевлення, яке є необхідною".

Щоб взяти довідку у БТІ для перепродажу квартири - нині потрібно витратити в середньому від двохсот десяти до семисот гривень. За прискорене оформлення документів - від ста до трьохсот доларів. Аби інженери закрили очі на незаконне перепланування - просять більше тисячі. Втім, ріелтери кажуть: без БТІ стане сутужно. Кількість аварійних будинків зросте у рази. А от на ціну житла новації не вплинуть.

Артур Пилипчук, фахівець з нерухомості: "Сместил санузел, допустим, над вашей спальней. То если у него прорвёт кран, то затопит вашу спальню. Или допустим, он убрал какую-то стенку капитальную - понятно, что это уже безопасность. Даже если не капитальную стенку. Всё равно они выполняют функцию жесткости. Это тоже может быть опасно. К разрушению дома это не приведет, но как минимум трещины могут появиться".

Згідно із новим законопроектом, обов’язковою буде лише первинна інвентаризація. Тобто, коли об’єкт здаватимуть в експлуатацію. Причому документи оформлятимуть за місяць. Усю інформацію вноситимуть до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость общество бти
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1112