Сьогодні, 27 листопада, відбувся брифінг начальника Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України Романа Андрєєва. Під час якого він прокоментував норми нового Кримінального процесуального кодексу, які стосуються порядку огляду, дослідження судово-медичною експертизою та видачі тіла померлої людини рідним.

С 19 ноября всех умерших будут отправлять на вскрытие

"До набрання чинності нового КПК ці правовідносини регулювалися нормою, яка була записана у статті 192 ("Огляд трупа") Кримінально-процесуального кодексу, що діяв протягом 50 років, до 19 листопада цього року. А у новому Кримінальному процесуальному кодексі ця норма регулюється статтею 238 ("Огляд трупа")", - нагадав він.

Роман Андрєєв повідомив, що з введенням нового Кримінального процесуального кодексу, з точки зору огляду та видачі трупа нічого не змінилося. Такі правовідносини регулювались інструкцією, яка діяла з 25 жовтня 2011 року до 19 листопада цього року.

За його словами, згідно цієї інструкції, особам похилого віку , а також тим, які тривалий час хворіли важкими хворобами і померли вдома судово-медичну експертизу не проводили. Огляд тіла здійснювався дільничним інспектором міліції з обов’язковою участю медика, за результатом якого складався медичний висновок (у разі якщо на тілі відсутні сліди насильницької смерті).

Довідку про смерть рідні отримували у лікарні, після чого відбувалося поховання померлого. За словами начальника головного управління ця норма була перенесена в інструкцію, яка розроблена і сьогодні підписана Генеральним прокурором України, Міністром внутрішніх справ та Міністром охорони здоров’я.

Отже, на даний час порядок видачі тіла померлої людини не змінився: єдинною відмінністю, за словами Романа Андрєєва, є те, що згідно норм нового Кримінального процесуального кодексу, дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором, а не прокурором та слідчим, як це було раніше. Він пояснив, що таке нововведення зумовлено тим, що прокурор є керівником процесуального провадження по справі (за новим КПК).

"На сьогоднішній момент ніхто не буде робити розтин трупів бабусь, дідусів, трупів людей, які померли своєю смертю вдома і при цьому мали важкі хвороби. Буде робитися розтин тільки тих трупів, які мають ознаки криміналу. Якщо у процесі огляду трупа будуть встановлені ознаки криміналу, то вони будуть направлені в морг для судово-медичного дослідження, яке проводитиметься в максимально стислі терміни, будуть зроблені необхідні експертизи і труп з дозволу прокурора буде виданий родичам для поховання", - наголосив він.

Тобто, підкреслив Роман Андрєєв, якщо людина померла власною смертю, судово-медична експертиза та дозвіл прокурора не потрібен, якщо ж тіло має кримінальні ознаки – потрібно провести судово-медичну експертизу та отримати дозвіл прокурора на видачу тіла.

Работники ритуальных служб из-за покойника дрались и стреляли

Прокурор підкреслив, що час судово-медичної експертизи, як правило становить від 1 до 3 діб (у випадку, коли є необхідність у проведенні комплексної експертизи). За його словами, у населення не повинно бути жодного занепокоєння з цього приводу, адже процес видачі тіла відбуватиметься максимально швидко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: гпу общество покойник судмедэксперт
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1473