Скандальне знесення будинків на Андріївському узвозі - було законним. Так здається урядовій комісії. Громадські активісти у шоці - кажуть - таким чином уряд дав зелене світло подальшому руйнуванню історичної вулиці. Як в душу Києва закинули камінь - далі у сюжеті.

Зараз Андріївський має, по суті, унікальний вигляд жартують історики. Адже востаннє ґрунтова дорога тут була на початку 19-століття. Потім на узвозі поклали бруківку. А тепер все нові творці історії замість раритетного каміння встеляють дорогу сучасним гранітом.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Андріївський узвіз нещадно перекопали

Стару бруківку на Андріївському видовбали ще восени минулого року, коли почали реконструкцію узвозу, кажуть столичні чиновники. І уточнюють - вціліла лише п’ята частина. Історики кажуть - щоб зламати один такий камінь - його треба було вибивати відбійним молоком - чи топтати екскаватором.

Анатолій Кияшко, науковий співробітник музею однієї вулиці: "Я не уявляю, що можна зробити, щоб постадав камінь. З іншого боку, обіцяють, що частину тієї бруківки залишать".

Наш міністр культури, як і коли будівлі на Андріївському валяли - про історичну бруківку на горезвісній вулиці - ні слухом ні духом. Особливо змінами на вулиці не переймається - мовляв - мало що ще напишуть у Інтернеті.

Веб-камера Слідкуйте за розкопками на Андріївскому онлайн

Михайло Кулиняк, міністр культури: "Я не знаю щодо цих продаж, по Інтернеті гуляє дуже багато інформації. Час покаже. Думаю, що це не дуже добра і правильна практика. Бруківки не буде вже на узвозі? Буде. Та, яка була, уточніть? Та, та яка була. Я думаю це якісь речі чисто інтернетівські".

Фагот, співак: "Бруківки вже немає. Знаючи, як все відбувається у нас при владі, я можу 100% сказати, що вона в когось вже на дачі".

У будівельників своя страшилка - мовляв - ця бруківка - РАДІОАКТИВНА! Тому ніхто й цеглинки не взяв. Побоялися опромінення. Чому радіоактивний камінь десятиріччями лежав на велелюдній вулиці, а ніхто не реагував і куди він подівся тепер - ніхто не знає.

Как синий кот с "пейзажки" Андреевский спуск защищал

- Нам не кажуть.

- А хто привіз?

- Тоже не кажуть, вночі привозять десь.

- А яке у вас завдання, скільки прокласти метрів?

- Повністю всю дорогу.

Віталій, прораб: "Що ви хочете стару плитку ніхто нікуди не дівав, ми сюди прийшли подивитися, що тут робиться взагалі. Була стара бруківка, по якій не можна було ходить, з бетону, а зараз, тут якраз те, що треба".

Из-за Андреевского у киевлян пропал Интернет

Не на камеру один з робітників зізнається - лукавить міністр культури! Стару бруківку на Андріївський узвіз не повернуть ніколи. Хіба про людські очі кілька старовинних камінців викладуть фрагментами. Тим часом, в Інтернеті безперешкодно торгують бруківкою з Андріївського. Від тисячі гривень за один камінь. Так само як колись розкрадалася унікальна історична бруківка у Львові.

Что изменят на Андреевском спуске

Тетяна Наконечна, Олександр Павленко, Телеканал UBR.

Теги: киев андреевский спуск культура брусчатка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1049