Ледь теплі батареї, брудна вода й неприбрані під"їзди. Ви ніколи не намагалися піти до ЖЕКу та наполягти на перерахунку за комуналку? Наважуються одиниці. Домогтися свого справді важко. Але. Тоді вдасться не платити за повітря. Компослуги вже традиційно з"їдають чималу частину сімейного бюджету. І буде ще важче. Перед приїздом місії МВФ до України  чиновники та фахівці знову заговорили про підвищення тарифів. Бо нинішні розцінки лише на 60-70 відсотків покривають собівартість.

"У нас сьогодні - мінус 12. Ми маємо - 80 градусів. А має бути, ми з вами дивилися, 102 градуси за температурним графіком".

Батареї ледве теплі – газові конфорки на повну

Розраховуючись за компослуги, українці платять і за  повітря. Це бойлерна установка, куди  надходить вода від комунального підприємства, і яка передає тепло у квартири. За нормативами температура води має бути на двадцять два градуси вищою. Але , як каже голова ОСББ, за вісімдесят стовпчик термометра цієї зими не піднімався.

Андрій Нєстеренков, голова комітету самоорганізації населення : "Я не знаю, що вони враховують, але температуру вони точно не враховують. Бо в грудні морозів потужних не було, а рахунок ми маємо подвійний. Я так розумію, що вони врахували свої витрати на свята, і всі ці витрати переклали на киян.  Якщо я щомісяця платив сплачував 65-70 тисяч за три будинки, то за грудень я отримав рахунок більше 120 тисяч. І не я один".

І регулятори на батареях ресурс зекономити  не допоможуть. Тепло-лічильник із обладнанням для всього будинку коштує близько тридцяти тисяч.  Але разом із проектом, який вимагає постачальник - цілих сто. Мешканці не потягнуть.  Та й економити, найчастіше, просто нічого.

Дивіться також : У морозну зиму українці будуть жити без газу та без тепла

Андрій Нєстеренков, голова комітету самоорганізації населення : " По проекту у мене така труба йшла, а зараз стоїть 15 мм. І рахують мені витрати на опалення - по проекту. А надають через цю шайбу. Тому якщо 80 навіть градусів на вході, то через цей звужувальний пристрій я можу нагріти там трохи більше 50 градусів теплоносій".

Із обліком води простіше - лічильник можна встановити у квартирі. Інакше доведеться переплачувати.

Андрій Нєстеренков, голова комітету самоорганізації населення : " Чому за нормативами нам списують по триста двадцять літрів на душу  на добу води, яку ми не споживаємо. Якої якості ця вода? Чи можна її назвати питною. На ці всі питання, повірте, відповіді будуть тільки негативні".

Чимала частка комуналки розрахована на утримання будинків та прибудинкових територій. Тут прозоріше формування розцінок.  Якщо послуги не надавали чи вона була неякісна - зафіксуйте і подайте відповідний акт до ЖЕКу. Тариф вам перерахують. Найбільше ж коштів за такі послуги, а точніше десь 50 %, з"їдають застарілі мережі, не утеплені дахи, будинки, під"їзди та відсутність контролю.

Немає тепла у домі? Дзвоніть у Міністерство

Олексій Кучеренко, міністр із питань ЖКГ (2007-2010 рр.) : "Лічильниками оздоблені десь 25-30 відсотків по Україні. Хоча якщо б захотіли, зробили би це за рік, і дуже невелика ціна питання - в масштабах України. Два мільярди, щоб обладнати лічильниками тепла. Навколо цього вже з людьми можна говорити про створення ОСББ, про заощадження, про економію, і по кожному будинку це рахувати".

Уляна Дрючкова, журналіст : " Це квитанція від квартири, яку я орендую. Оплачена. За утримання будинку та прибудинкової території я сплатила майже 50 гривень. Хоча ремонту у нас не було, подвір"я прибирали через раз, як і під’їзд. Води не було три дні. Значить і тут мінус. За обігрів тридцяти одного квадратного метра та гаряче водопостачання нарахували більше ста гривень. Що включають у собівартість цих тарифів підприємства не показують. Але в окремі дні батареї у моєму помешканні були ледь теплі. Якщо так прикинути, то обрахували мене десь на відсотків двадцять, а то й тридцять".

Будинки в Україні зводитимуть за новими стандартами енергоефективності

Щоправда, у Кабміні цього року обіцяють почати справжню реформу у сфері ЖКГ. Визнають, що тарифи підвищуватимуть, та лише для заможних. Так званий диверсифікований підхід. Але, щоб кардинально змінити систему й оновити галузь, знадобиться не один рік. І щоб у цей час не платити й за повітря, доведеться періодично ходити до ЖЕКів та вибивати перерахунки. І чекати.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: тариф квартира комунальные платежи жек
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1276
Загрузка...
Загрузка...