Після виходу фільму Усова тюремники звертаються до в'язнів Лук'янівки на "Ви", а позапланові обшуки припинилися. Автор фільму "Лук'янівка. Тюрма №1", журналіст програми розслідувань "Знак оклику" Костянтин Усов розповів про зміни у СІЗО після трансляції стрічки в ефірі ТВі.

В камере Луценко забили все окна

"Останні новини з Лук'янівки: позапланові обшуки позаду. Центральний апарат Пенітенціарної служби скромно ходить по камерах, виявляє порушення умов тримання і вживає заходів. Уперше за 20 років роботи українські тюремники почали звертатися до в'язнів на "Ви". Так, комусь це може здатись дрібницею. Але насправді це і є переломний момент", - зазначив Костянтин Усов на своїй сторінці у Facebook.

Янукович приветствует принятие нового УПК

Нагадаємо, у спецпроекті "Лук'янівка. Тюрма №1" було показано побут в'язнів Київського СІЗО № 13, більше відомого як Лук'янівська в'язниця. До 45-хвилинного фільму увйшли реальні історії арештантів і тюремників, короткі відеоролики, записані прихованими камерами всередині СІЗО.

Фільм мав суспільний резонанс і спричинив дискусії у журналістському середовищі. Окремі блогери звинуватили Усова в тому, що він скористався довірою героїв свого фільму і ускладнив умови їхнього перебування у СІЗО. Сам журналіст запевнив, що продовжує ще ретельніше слідкувати за ситуацією в ізоляторі.

У СІЗО на широку ногу Або як живеться утриманцям Лук'янівського СІЗО?

Одним із результатів розслідуваня стало те, що прокуратура міста Києва провела перевірку та 12 квітня порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості посадових осіб Київського слідчого ізолятора. Перед тим, 10 квітня, було відсторонено виконувача обов'язків начальника СІЗО Євгена Домбровського.

Депутаты шокированы украинскими тюрьмами и СИЗО

Кабінет Міністрів виділив Державній пенітенціарній службі 1,5 млн гривень для будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель і споруд Київського слідчого ізолятора.

Теги: заключенные сизо изолятор турьма
Источник: Телекритика Просмотров: 2873