У 2012 році заявники проти України до Європейського суду з прав людини вимагали сплатити їм компенсацію у сумі понад 241,5 млн. гривень. Разом з тим, Європейський суд відхилив дані фінансові вимоги на суму майже 234,5 млн. гривень або більш ніж на 97 % від заявленої суми. Про це йдеться у звіті Урядового уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини за 2012 рік, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції України, повідомляє прес-служба відомства.

Депутат объяснил, почему украинцы завалили евросуд исками

У звіті також відзначається, що станом на 31 2012 року в Європейському суді перебувало загалом понад 128 тис. справ проти усіх держав – сторін Конвенції про захист прав та основоположних свобод.

З них на долю України припадало 10450 справ, що складає 8,2% від загальної кількості справ.

Протягом 2012 року було розглянуто 171 справу проти України.

За результатами їх розгляду суд виніс 11 рішень, в яких повністю визнав порушення, заявлені скаржниками.

Ще у 59 рішеннях Європейським судом було встановлено відсутність ознак одного чи декількох стверджуваних заявником порушень та визнано відповідні скарги частково неприйнятними.

У 45 справах Європейський суд припинив провадження у зв‘язку з неприйнятністю заяв або тому, що скаржники перестали підтримувати свої заяви.

Крім того, протягом 2012 року було винесено 25 рішень щодо дружнього врегулювання справ. У 37 рішеннях Європейського суду було постановлено про схвалення умов односторонніх декларацій Кабінету Міністрів України, якими Уряд визнавав порушення, зобов‘язувався сплатити компенсацію та усунути виявлене порушення.

У звіті Урядового уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини вказується також на 8 основних проблем, які у 2012 році призводили до констатації Європейським судом порушень Україною положень Конвенції. Зокрема, це невиконання або тривале невиконання рішень національних судів, проблеми діяльності пенітенціарної системи, недоліки законодавства, судової практики тощо.

Украина не выполнила 95% решений Евросуда по правам человека - судья

У звіті також йдеться про заходи, які вживаються Урядом України для виконання рішень Європейського суду з прав людини та для усунення проблем, що призводить до визнання Європейським судом порушень прав людини.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы евросуд финансовые иски
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 745
Загрузка...
Загрузка...