Мить щастя! А далі - порожні кишені. Чимало українців будь-що  бажають жити розкішно. Ладні на останні гроші купити коштовний айфон чи планшет. А потім економити, і хапатись за голову.

Айфон або планшет - за останні гроші. А далі місяць без копійки. Чимало українців ладні на останні гроші накупити статусних забавок. Дорогі телефони, комп'ютери чи навіть авто. А далі перебуватися з юшки на воду.

Киянка Еліна Бекетова майже рік жила в Сполучених Штатах. Вчилася. Каже, друзі-американці   всі в боргах як у шовках. І освіту здобувають, і авто беруть у кредит,  так купують і будинки. І не переймаються.

Сырьевое богатство: счастье или проклятье?

Еліна Бекетова, киянка : " Я говорю: а как потом отдавать, уверена ли в том, что ты сможешь как бы отдавать. Она говорит – ну да. Она говорит: вот у меня есть четкий план. Вот у меня будет такая зарплата, потому что у них там, да. Контракт на год. Она четко уверена, что у нее будут эти деньги. Который она сможет, собственно, для того, чтобы гасить этот кредит".

А ось узяти кредит в Україні - справа ризикована, - каже дівчина. Немає впевненості у завтрашньому дні.

Еліна Бекетова, киянка : " То, что сейчас я могу позволить себе взять в кредит, это например, там технику, хороший фотоаппарат. Платя за него там, двести гривен в месяц это я могу себе позволить, потому что я знаю, что это не такая сумма, да, серьезная".

Але чимало наших співвітчизників не переймаються тим, як віддавати кредити. Крутий телефон в руках сьогодні, а з позикою якось розберемося. 

З екранів телевізорів та в інтернеті - щодня лунають сотні порад, як стати щасливим, й полегшити собі життя. Ніби, купиш айфон чи останню модель ноут-бука - і всі проблеми зникнуть самі. Багаті на бідних заробляють капітали. Бо ті, в кого грошей мало - емоційно нестабільні, - кажуть психологи.

Олександр Степанов, клінічний психолог : " Предлагая им что на таком дисбалансе, эмоциональном дисбалансе можно очень легко впарить все, что хочешь. Да, купите вот такие сигареты, и вы будете выглядеть как богатые".

Украинец беднее швейцарца более чем в 200 раз

Здебільшого до таких вчинків схильні особи, яким змалечку прищепили, так звану, "культуру бідності", вважають фахівці. Тобто батьки не навчили розпоряджатись грішми і не заклали мотивацію до саморозвитку. А дорогі речі купують, бо хочуть похизуватись перед знайомими. Наприклад, мобільний телефон, половину функціоналу якого - не використовують.

Вадим Васютинський, доктор психологічних наук : " Вони не можуть зупинитися й подумати. Сказати: стоп а чи не є речі. Які сьогодні важливіші для мене, що я буду робити. Якщо я зараз витрачу ці гроші, що я буду робити через тиждень, через місяць. Вони про це намагаються не думати".

 Психологи радять охочим витрачати зайве перед кожним солідним придбанням добре замислитись. Відкласти похід до магазину на наступний день. Щоб голова охолола. Може, купувати передумаєте.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы богатство роскошь айфон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1745