Для впровадження безвізового режиму Україна має активізувати свої дії у процесі видачі біометричних паспортів. На цьому наголосив директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран, передає RegioNews.

Украинцев нужно пускать в Европу без виз, - мнение

Однак точної дати видачі нових паспортів експерт не назвав, оскільки вважає цей процес непрозорим.

"Ми не маємо публічної політики, щоб говорити про точні дати. Без прозорості процесу я не можу говорити про такі дати", - наголосив Сергій Таран. Експерт також додав, що у 2014 році варто очікувати підписання Угоди про безвізовий режим, проте це лише ймовірна дата, оптимістичне припущення. На думку Сергія Тарана, ця дата може змінюватися залежно від дій української влади, внутрішньополітичної атмосфери в Україні.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив нещодавно, що представники Європейського парламенту запевнили у підтримці поступового запровадження безвізового режиму для громадян України. Про це міністр заявив за результатами зустрічей з депутатами, керівниками комітетів і політичних груп Європейського парламенту.

Як сказав Сергій Таран, біометричний паспорт лише перший етап у впровадженні безвізового режиму. Наступним етапом має стати законотворчий процес в Україні. Окрім того, низка європейських країн повинні дати свою згоду на безвізовий режим для України. Умови підписання Угоди про безвізовий режим будуть складними для України, на відміну від Польщі та Чехії, де цей режим вже діє, запевнив експерт.

"Після того, як в Україні сформують відповідне законодавство, варто пройти етап моніторингу з боку ЄС. Після цього можна очікувати реальних дій у впровадженні безвізового режиму", - сказав експерт.

Своєю чергою, експерт міграційної політики Ірина Сушко попередила, що безвізовий режим буде надаватися лише тим громадянам, які планують перебувати в Європі не довше 90 днів.

"Безвізовий режим не стосується прав на проживання та роботу. Слід чітко розрізняти ці явища. Також не варто думати, що саме в 2014 році відбудеться підписання вищезгаданої Угоди. Ми не маємо чітких прогнозів щодо того, коли це відбудеться. З 2010 року в Україні спостерігається різкий спад євроінтеграційного процесу", - наголосила Ірина Сушко.

Експерти зазначили, що існуюча критика біометричних паспортів повязана із сильною недовірою до влади. За результатами дослідження фонду "Демократичні ініціативи" та Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, 58,8% опитаних виступають проти запровадження біометричних паспортів. Сергій Таран зазначив - суспільна критика введення біометричних паспортів повязана з тим, що українці вважають державну владу корумпованою, тому прогнозують, що нові паспорти дозволять "такій владі" отримати доступ до інформації про кожного громадянина.

Четыре страны ЕС готовы к соглашению об ассоциации с Украиной

"Люди думають, що влада використає подібне нововведення для себе. Проте, замість того, аби критикувати стандарт біометричного паспорту, варто пропонувати механізм боротьби з корупцією, формувати відповідне законодавство, аби дані не використовувалися", - сказав Сергій Таран.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: виза украина европа общество
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2914
Загрузка...
Загрузка...