Україна - земля геніїв. За 17 років в нашій країні видали понад 200 тисяч патентів - на винаходи, корисні моделі та промислові зразки. Охоронні документи отримали  - летючий автомобіль, технологія виготовлення пального з пластикових пляшок, біометричний паспорт. А в кінці минулого року одна з вітчизняних компаній запатентувала - вішак-плічка.

У бізнесі головне - винахідливість. У грудні минулого року одна з вітчизняних компаній запатентувала вішаки-плічка, як промисловий зразок, та ще й внесла охоронний документ до митного реєстру об`єктів інтелектуальної власності. Тепер за всі подібні плічка, завезені з-за кордону чи виготовлені в Україні, імпортери і виробники мають платити роялті.

Количество патентов в сфере IT бьет рекорды

Незважаючи на абсурдність ситуації, усе - законно. Річ у тім, що так звані малі патенти, на відміну від патентів на винаходи, видають лише на основі формальної перевірки, тобто за декларативним принципом під відповідальність заявника. 

Юлія Шост, журналіст : " В Україні можна отримати охоронний документ  практично на будь-який псевдо-винахід. Однак таким патентом можна хіба-що прикрасити стіну в своєму кабінеті. Розжитися завдяки цьому паперу все одно не вдасться".

Якщо кмітливий "винахідник" почне вимагати гроші у тих, хто не має патенту, вони можуть одразу оскаржити документ  у суді. В такому разі всебічної експертизи не уникнути. Відтак невідповідність псевдо-винаходу критерію новизни буде одразу  доведена. 

Марія Ортинська, патентний повірений України : " Оспорить его легко. По сколько признаки выдачи документа с нарушением законодательства на лицо. Но в данном случае наша судебная система не предполагает, что это будет за месяц-два. Обычно такой суд будет длиться около шести-восьми месяцев".

Фахівці кажуть, що провини законодавців у цій ситуації немає. Шляхом спрощення різноманітних процедур для бізнесу  ідуть усі розвинені країни. Просто часом західний досвід накладається на українські реалії. 

Дивіться також: Магазини одягу підвищать ціни на вішалки-плічка

Аліна Костіна, юрист : " Основна причина це все таки відсутність морально-етичних законів ведення бізнесу. В Європі  здоровий глузд підказує, що така ситуація не мала б місця. В них більше  важить репутація компанії. І навіть якщо законодавство не охоплює всі... ну воно фактично не може охопити.. така ситуація не має місця".  

Наталя Петрова, заст. директора Інституту промислової власності : "  Это очень удобный патент для тех, кто действительно что--то изобрел. Действительно этот человек, возможно, сделал поиск по ведущим странам мира. Да, его устраивает формулировка "под его ответственность". Он точно знает, что это новое, и он хочет буквально через пару месяцев начать работать, и чтобы у него был охранный документ на основании чего он это делает. Чтоб конкуренты не опередили и т.д.".

Как стать успешным. Известные бренды одежды и их создатели

Шкода тільки, що українські підприємці, замість того, аби шукати нові ідеї для власного бізнесу, більше переймаються тим, як підставити ніжку конкурентам.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина патент компания
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1941
Загрузка...
Загрузка...