В Україні питання роздільного збору сміття законодавчо поки що не врегульоване. Тим часом у 200 населених пунктах сортувати побутові відходи в домашніх умовах вже привчилися. Однак, це крапля в морі. Адже тільки 8 % такого непотребу потрапляє на спалення, або переробляють на вторсировину. А понад 90 % - захороняють.

Як круті правоохоронці зароблять на смітті

Олесандр Аліпов, заступник міністра регіонального розвитку і ЖКГ: "Сьогодні в таких країнах як Данія, Швеція, Бельгія. Нідерланди, Германія, Австрія захороненню підлягають менше 5% твердих побутових відходів. 35 підлягає переробленню, 15 іде на компостування і отримання біогазу, залишки у вигляді 50% потрапляють на спалювання".

Ті, хто вже спробував запровадити роздільний збір відходів, кажуть, що це - найефективніший підхід до утилізації сміття. Однак, змусити людей до цього адміністративними методами неможливо.

Як заробити на мотлосі

Олександр Дерев`янко, начальник управління ЖКГ Івано-Франківської ОДА: "На сьогодні адмін кодекс на стільки вдосконалений, що штрафи, адмінштрафи достатньо великі. Але не існує механізму, безпосередньо, кого штрафувати. Якщо це стосується підприємства, яке порушує закон – це можна. А на мешканців впливати за рахунок штрафів, я рахую, на сьогодні це не ефективно".

Единий ефективний і перевірений спосіб впливу на людей - це популяризація та роз`яснення.

Нелегальні сміттєзвалища шукатимуть із космосу

Олександр Дерев`янко, начальник управління ЖКГ Івано-Франківської ОДА: "Люди, коли вже будуть виходити на вулиці і бачити, що контейнерні майданчики обладнані таким чином, що потрібно робити сортування, тоді кожен задасть собі питання, чи я роблю правильно, коли викидаю пет-пляшку в загальний контейнер".

Зараз в Україні є 3 великі сміттєспалювальні заводи, з півтора десятка сортувальних станцій і ще стільки ж будують. Однак, підприємства, здатні переробляти тверді відходи, далеко не завжди завантажені на повну потужність. Розсортованого матеріалу все одно не вистачає.

ФОТОРПЕОРТАЖ: Мистецтво зі сміття по-бразильськи

Петро Семко, директор підприємства з переробки побутових відходів: "Я считаю, кто не занимается раздельным сбором – это преступление. Потому, что действительно ценные ресурсы, которые делаются с нефти, там, или с целлюлозы. Мы их просто закапываем. Это не правильно. Но для того, чтобы заниматься рекламой – хорошо. У нас в одних городах есть раздельный сбор, а в других – нет. Что рекламировать. Куда гражданину бросать раздельный сбор. Этого нет".

У Болгарії навчилися перетворювати звичайне сміття на газ

Щоб навести лад у галузі переробки непотребу, державі знадобиться 160 мільярдів гривень, підрахували екперти. Кажуть, цих коштів має вистачити і на організацію роздільного збору сміття, і на будівництво 60 сміттєсортувальних заводів і 60-ти підприємств з утилізації та переробки твердих побутових відходів.

Юлія Шост, Олександр Павленко, Телеканал UBR.

Теги: мусор закон переработка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1159