Найбагатші фермери у світі, напевно, живуть в Угорщині. Вони опалюють свої домівки... грошима. Адже найкраще вугілля - з банкнот. Принаймні так стверджують в угорському Національному банку. Там уже давно знайшли застосування купюрам, що вийшли з обігу. Їх не викидають на смітник, як це роблять у більшості фінустанов, а використовують замість вугілля. Зазвичай таке паливо отримують фермери - як заохочення від влади для розвитку сільських угідь.

Барнаба Ференці, директор Національного банку: "Лабораторні дослідження показали, що гроші дуже корисні. Вони безпечні для здоров'я, тому їх можна спалювати за будь-яких умов. І, по-друге, вони дають стільки ж енергії, як і буре вугілля, а томУ дуже корисні для опалювання громадських будівель, дитячих будинків або інших об'єктів".

Аби погріти руки над вогнищем із купюр, необхідно подати заявку до банку. Переможців може бути усього двоє, обирають їх раз на рік. Перший дорогоцінний вантаж уже знайшов свого власника. Чотири тонни грошей вартістю у 20 млрд угорських форинтів отримав будинок для дітей-аутистів.

Христина Харасті, директор дитбудинку: "У нас не вистачає коштів, аби опалювати будинок. Внесків батьків не достатньо. Ми постійно звертаємося по допомогу, шукаємо спонсорів, таких, як Національний банк. За його допомогою ми зможемо функціонувати й надалі".

Обігрівають сиротинець в основному мазутом, а третину палива становлять гроші. Це дозволяє зекономити 60 тисяч форинтів щомісяця.

Теги: отопление деньги технологии изобретение банкноты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1204