МВС оголосив війну піратству. Навіть закрив один із найбільших файлообмінників України. На нього нібито надійшли скарги від таких гігантів, як Microsoft та Adobe System. А ще - з вітчизняних телеканалів. Утім, як виявилося, неліцензійними програмами користуються і в Міністерстві внутрішніх справ.

Під стінами МВС невдоволені закриттям файлообмінників трощили диски, клавіатуру та комп`ютерні мишки.

Мітингувальники обурюються - не скільки блокуванням шари, скільки тим, що втратили контент, який зберігали на файлообміннику.

Дмитро Голубов, організатор акції: "Это на самом деле не смешно. Это нечто больше, чем закрытие определённого сайта. Это начало наступления на свободу слова в Интернете. Начало цензуры в интернете".

Правоохоронці на ресурс зуб точать давно. Якщо винних у порушенні авторського права знайдуть - можуть запроторити за грати аж на 5 років - із конфіскацією.

Сергій Бурлаков, заступник керівника прес-служби МВСУ: "Опрашивается 20 человек. Кто из них будет свидетель, кто подозреваемый - это будет понятно уже после проведения следственных и процессуальных действий".

Під гарячу руку правоохоронців потрапили не тільки "ексівці". Обшук проводили і в офісі компанії-партнера. Про всяк випадок заблокували і його сервери.

Тетяна Кушнірук, юрист компанії-партнера ex.ua:"Возможно, это были какие-то рекламные материалы ex.ua. Но не противозаконно - хранить у себя какой-то рекламный материал. Я видела вчера видео - у нас там нашли флажок ex.ua. Ну, и что?"

Міліція шукає користувачів ex.ua >>> відео

У міністерства, до слова, теж рильце у пушку.

Там грішать користуванням неліцензійними програмами. Такого забезпечення ледь не половина.

Володимир Поліщук, речник МВСУ: "Із 2006-го жодний комп’ютер не було закуплено за тендерними закупівлями без ліцензійного програмного забезпечення. Компанія про це проінформована, і ведуться певні переговори, щоб поступово цей відсоток ставав все меншим і меншим".

Боротьба із піратством - це бій з вітряками, доки населення буде бідним, вважають окремі експерти. Адже зараз у пересічних українців навряд чи знайдуться кошти на купівлю виключно ліцензійних програм, фільмів пісень.

Олександр Ольшанський, президент компанії-реєстратора доменних імен: "Если я ваш фильм посмотрел, то у вас его меньше не стало. А иногда даже стало больше. Он стал популярнее. Вы например собираете деньги с рекламы. Ну и так далее".

МВС спротив не зупинить. Мовляв - за минулий рік розкрили майже тисячу злочинів у сфері інтелектуальної власності. Продовджуватимуть і далі.

Теги: файлообменник технологии протест митинг ех.ua
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2699