Щойно водії встигли пристосуватися до GPS-навігаторів, як команда розробників з Оксфорда почала стверджувати: ці технології не досить точні, аби дати автомобілю повну автономію. GPS не в змозі повідомити інформацію про роботу машини, наближення пішохода чи іншого авто. Професор Пол Ньюман, який керує групою робототехніків, каже, що хоче довіряти машині, у якій подорожує.

"Джи-Пі-Ес це не погано. Просто він не точний. Пристрій гарно працює у невеличких містах. Але не допоможе в середині багатоповерхових автостоянок. Я б не хотів об’їжджати окільними дорогами тільки через те, що прилад помічає все лише у радіусі кількох метрів", - пояснює Пол Ньюман, професор Оксфордського університету.

Тож винахід Оксфордських дослідників зменшить залежність від GPS, уточнить навігацію, скоротить шлях, відстежить ризики, повідомить про місцеві умови дорожнього руху. Усі ці функції пристрій виконуватиме за допомогою показників із датчиків, камер, радарів і лазерів.

"Ми витрачаємо так багато часу за кермом, тоді як хочемо не керувати машиною, а робити інші речі. Тож головне тут у тому, що апарат дасть можливість витрачати на їзду значно менше часу, та зробить її комфортною і цікавою", - каже Пол Ньюман, професор Оксфордського університету.

В останній доповіді уряду Великої Британії зазначено, що збитки від дорожніх заторів зростатимуть більше ніж на 20 мільярдів фунтів стерлінгів за рік протягом наступних 15 років. І хоча ситуацію міг би виправити громадський транспорт, урядовці не можуть наказати людям відмовитися від особистих авто. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: британия ubr gps-навигатор оксфорд
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 682