Супер-герої серед нас. У Нідерландах науковці провели незвичний експеримент. У шкіру чоловіка вони вживили шовк, який тчуть павуки. Результат виявився феноменатьний! Шкіра почала перетворюватися на куленепробивну!

Людина-павук – це не вигадка голлівудських сценаристів. Така істота справді може жити. Вчені з Нідерландів знайшли спосіб, як можна зробити людську шкіру куленепробивною. Вони просто вживили в неї павуковий шовк.

"Ідея виникла у мене ще 2001-го року. Я прочитала, що в процесі виготовлення куленепробивних жилетів, до тканини додають шовк, який плетуть павуки. І вирішила проекспериментувати, що буде, якщо цей природній компонент ввести в інший – людську шкіру. Результат – не забарився",- розповідає науковець Джаліла Есаїді.

Наразі шкіра, яку виростили науковці, ще не настільки міцна, аби зупинити кулю на повній швидкості. Та разом із нейрохірургами та біологами науковці з Нідерландів поступово нарощуватимуть її шари. За підрахунками вчених, абсолютно куленепробивною шкіра стане, коли матиме 33 шари. А поки що їх тільки чотири.

"Зараз у нас тільки чотири шари. Але ми в процесі. Нам потрібні саме тридцять три. Стільки ж накладають, коли роблять куленепробивні жилети. Коли досягнемо такого результату, впевнений експеримент завершиться успіхом", - каже науковець Абдоель Вадеб.

У майбутньому, запевняють учені, павуковий шовк можна буде використовувати і в регенеративній медицині. І за допомогою такого лікувального компонента, відновлювати втрачені кінцівки. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr пауки шелк пуленепробивная кожа
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1551