Китаєць, італієць, француз і троє росіян вийшли із закритої капсули, у якій симулювали політ на червону планету. З липня 2010-го міжнародна чоловіча команда жила в модулі площею 180 кв. м. А зв'язок зі світом був тільки 20 хвилин на день.

Програма "Марс-500" - це експеримент для виявлення впливу ізоляції та стресових ситуацій на астронавтів протягом тривалого часу. Підготовчі дані знадобляться через 25 років - під час реалізації польоту на Марс.

Незважаючи на втрату ваги і волосся, китайському досліднику Ванг Ю та п’яти іншим космонавтам з різніх країн сподобались 520 днів, які вони провели з місією.

Ванг Ю, китайський астронавт: "Я схвильований і водночас відчуваю полегшення. Завершити тести та вийти з капсули – це найкраще для всіх шісти астронавтів. Проте ще важче буде під час справжньої космічної експедиції".

А поки що до Марса літають безпілотні супутники. Один із них - російський космічний корабель "Фобос-Ґрунт" - вартістю 163 мільйони доларів - через несправність двигунів не вийшов на траєкторію польоту до супутника Марса - Фобоса. Сьогодні вночі його запустили з космодрому Байконур, що в Казахстані. Завданням експедиції булао провести дослідження та через три роки доставити на Землю невелику капсулу з ґрунтом. Для того, аби виправити ситуацію, є лише три доби. Між тим, голова Рос-космосу Володимир Поповкін не приховує, що експедиція вкрай ризикована. І Росія поквапилась із запуском "Фобос-Ґрунту".

Теги: космос эксперимент космонавт новости ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1176