Кіберзлочинність з року в рік набирає обертів. З початку цього року жертвами хакерів стали 431 мільйон осіб. Заробили інтернетзлочинці близько 114 мільярдів доларів, повідомляє у своєму звіті про кіберзлочини за 2011 рік фірма Symantec. Потерпає від хакерів і Україна.

Заради грошей чи помсти. Саме такі цілі зазвичай переслідують хакери блокуючи роботу інтернет ресурсів. А ще кіберзлочинці заважають роботі неугодних сайтів. Цього місяця інтернет-ресурси кількох українських електронних видань, невідомі заблокували так званими ДДОС-атаками. Через них доступ до сайтів був повністю обмежений за кордоном і частково - в Україні.

"Это нужно людям, которые заинтересованы, что бы наш сайт не работал, ничего они нам сделать не могут, но на протяжении этой атаки наш сайт он может работать. Это выражается тем, что сервер на протяжении этой атаки может не отвечать всем запросам, то есть, вы зайдя на сайт можете просто ничего не увидеть, вам вернет просто ошибку, что сервер не может обработать ваш запрос", - пояснює Кирил Медведников, керівник відділу веб-розробок UBR.

Здійснювали атаки з-за кордону. Хто - і досі не відомо. Шукати винних повинен відділ із боротьби з кіберзлочинністю, створений при МВС. Проте лише після офіційного звернення.

"Надо обращаться. На территории Украины в каждом областном центре есть подразделение борьбы с киберпреступностью. Туда пишите письмо, аргументируйте его, и с вами начинают плотно сотрудничать, работать", - дає поради оперуповноважений із боротьби з кіберзлочинністю Євген Бойко.

"Идите к своему интернет-провайдеру, желательно, что б это была компания с серьезным именем. Как правило, у этих компаний технические специалисты, они получают соответствующую своей квалификации высокую зарплату, и в состоянии отследить, откуда и кто совершал на вас ДДос атаку", - каже голова правління Інтернет асоціації України Тетяна Попова.

За блокування сайту хакеру світить від 3 до 5 років. За першу спробу можна обійтись штрафом та моральною компенсацією. В Україні ж поки що нікого не посадили і не оштрафували. Та й зловити кіберзлочинців на гарячому не легко.

"Практически его невозможно найти на данный момент, я признаю это", - підтверджує оперуповноважений із боротьби з кіберзлочинністю Євген Бойко.

Скільки українців та вітчизняних сайтів постраждало від хакерів, у профільному відомстві не знають. Кажуть, на всю країну кіберзлочинами займається всього понад сотня правоохоронців. Та ще й належних коштів для роботи не виділяють. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: хакеры ubr борьба с киберпреступностью
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1088