Телеком-техніки українці закупили у 2011-му на 9 % більше, переважно завдяки популярності смартфонів. Обсяги продажів зросли удвічі, і це не межа. Аналітики прогнозують: цього року телефон собі придбає кожен четвертий українець. Половина з них візьме на мобільні кредит.

Володимир Онопрієнко, заст. комерційного директора торговельної мережі: "Люди не готовы отказываться от потребительских функций и готовы платить за них еще и еще. Если в привычном потребительском восприятии в прошлом году достойное устройство стоило от 3, 5 тыс. грн, то в моем понимании в этом году это уже будет около 4-5 тысяч".

Водночас телефон відомого бренда із мінімальним набором опцій можна придбати за півтори сотні гривень.

Утім попит на такі апарати незначний. Українці хочуть мати багатофунціональні ґаджети із привабливим дизайном.

Андрій Тельняк, адміністратор магазину мобільних телефонів: "Ценовая политика дешевых телефонов очень нестабильна. В среднем их ценовая политика варьируется в падении от 20 до 40%. В то время, как покупая дорогой телефон, топовый, вы можете быть уверенным, что через полгода их цена не упадет".

У гонитві за модою 80 % покупців переплачують за опції, якими потім не користуються. Утім, дорогі ґаджети не в змозі витіснити класичні клавішні моноблоки за середньою ціною. Такі моделі популярні серед старшого покоління, для якого ощадливість важливіша ніж імідж. І користуються такі люди переважно однією сім-карткою. Чого не скажеш про молодь. Можливо саме тому абонентів мобільного зв'язку в Україні вже більше, ніж абонентів.

Тетяна Наконечна, Олександр Павленко. Телеканал UBR.

Теги: технологии цены телефоны
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1161