Деталі запровадження нових банкнот Драгі повідомив у суботу, 10 листопада, у Франкфурті-на-Майні.

"Першими в обігу з'являться нові 5-єврові купюри. Це станеться вже у травні наступного року. Далі орієнтовно за рік на черзі буде 10-єврова банкнота - і так далі. Тобто триватиме цей процес щонайменше сім років - саме стільки різновидів євро-купюр існує. Увесь цей час можна буде й далі безперешкодно користуватися старими євро. Центробанки країн єврозони поступово вилучатимуть їх з обігу", - пояснив очільник Центробанку.

ЕЦБ сохранил базовую ставку на уровне 0,75%

За його словами, нові євро-купюри зовні не дуже відрізнятимуться від старих - фарби та мотиви зображень залишаться практично без змін. Головні новаторства торкнуться водних знаків та голограми. На них з'явиться зображення грецької міфологічної богині Європи. Окрім того, номінал банкноти, тобто цифри на голограмі переливатимуться кольорами від смарагдово-зеленого до насиченого синього.

"Раніше багато хто припускав, що на нових купюрах, з огляду на те, що до вступу в єврозону готується Болгарія, з'явиться кириличний напис "євро". На разі, він лише прописаний латинкою та грецьким шрифтом. Але такі зміни поки що не плануються. Зразки нових купюр ЄЦБ продемонструє в січні 2013 року", - запевнив Драгі.

Європейський центробанк пояснив своє рішення оновити євро бажанням зробити єдину європейську валюту більш захищеною від фальшивомонетників. Мовляв, євро в обігу вже понад десять років, тому багато купюр зносилися, та й фальшивомонетники начебто вже дуже добре пристосувалися до старих банкнот.

Але критиків такі аргументи не задовольняють. Вони переконані, що нові голограми не зупинять фальшивомонетників-професіоналів. До того ж, євро і так фальшують дуже рідко - ця частка вимірюється лише тисячними відсотка (0,004 відсотка у 2011 році). Згідно зі статистикою, громадянин ФРН має шанс потримати в руках фальшиву євро-купюру лише раз на дві тисячі років.

Тож, багато експертів вважають такий крок невчасним та надто дорогим задоволенням, оскільки єврозона потерпає від боргової кризи.

Промышленность Великобритании в сентябре сильно сократилась

Слід зазначити, що єдиною європейською валютою користуються 330 мільйонів людей у 17 країнах єврозони.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ецб банковский сектор банккоматы
Источник: reuters.com Просмотров: 865