Основною причиною зриву масштабної операції з об'єднання британської оборонної компанії BAE Systems і франко-німецького аерокосмічного концерну European Aeronautic Defense&Space стала особиста негативна реакція на злиття канцлера Німеччини Ангели Меркель. Про це пише газета The Guardian з посиланням на неназвані джерела, передає "Лєнта.ру".

Меркель в Афінах зустріли протестами

Якби операція відбулася, капіталізація BAE/EADS становила б 35 мільярдів євро. Число працівників в об'єднаній корпорації становило б 220 тисяч.

За даними джерел, Меркель була проти угоди "з філософської точки зору", вважаючи неправильною комбінацію бізнесу оборонників і цивільних літакобудівників. Так, її позиція стала головною перешкодою на шляху до злиття, незважаючи на те, що вето могли накласти також уряди Франції і Великобританії.

Джерело газети, близьке до EADS, зазначило, що прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон був "дійсно зацікавлений" в об'єднанні. У свою чергу, генеральний директор BAE Іен Кінг зазначив, що "воскресити" угоду сторони зможуть тільки у випадку, якщо Франція і Німеччина змінять свою позицію щодо неї. Кінг відмовився прокоментувати роль Меркель, пише видання.

Меркель хочет оставить Грецию в еврозоне, но поставила одно условие

У самих BAE і EADS офіційною причиною відмови від переговорів про злиття 10 жовтня назвали незгоду основних акціонерів обох фірм з приводу частки в об'єднаній компанії. Зокрема, Німеччина і Франція хотіли отримати в новій структурі рівні пакети (по 9 відсотків), проте проти цього виступала Великобританія. Остання також вимагала письмових гарантій, що Франція не буде надалі збільшувати свою частку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экономика меркель сделка
Источник: Лента.Ру Просмотров: 1073