Антимонопольна влада Європейського союзу в середу оголосили про накладення на Microsoft штрафу в розмірі 561 мільйонів євро за порушення угод від 2009 року, пов'язаних з наданням користувачам можливості вибору браузера. Про це повідомляє "Интерфакс" з посиланням на Bloomberg.

Майкрософт разбушевался: 12 исков против украинских компаний

Штраф становить близько 1% від виручки компанії за 2012 рік.

Загальна сума антимонопольних стягнень, накладених на Microsoft за останнє десятиліття, становить 2,24 мільярда євро.

Як повідомлялося раніше, у 2009 році Європейська комісія визнала Microsoft винною у використанні домінуючого становища на ринку операційних систем для просування свого браузера Internet Explorer.

В результаті врегулювання даного питання була досягнута домовленість, що Microsoft буде давати користувачам можливість відключення Internet Explorer.

Тобто протягом п'яти років в ОС Microsoft буде пропонуватися "Екран вибору" - Choice Screen, який буде давати європейцям можливість вибору одного з 12 браузерів для установки.

Однак у липні 2012 року ЄК констатувала, що "Екран вибору" так і не з'явився в операційній системі американської компанії з лютого 2009 року.

Microsoft пояснила це технічною помилкою, про яку їй стало відомо тільки в липні 2012 року.

В кінці жовтня 2012 року ЄК пред'явила компанії офіційне звинувачення у порушенні укладених угод. Штраф, який загрожував компанії, міг становити до 10% її річної виручки.

Microsoft обвинила Google в чтении писем в Gmail

Крім того, міністерство фінансів Данії ініціювало судовий розгляд, вимагаючи стягнути з Microsoft 1 мільярд євро за несплату податків за угодою, пов'язаної з покупкою виробника програмного забезпечення Navision, якого американська корпорація придбала у 2003 році за 1,3 мільярда доларів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ес microsoft штраф
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1324
Загрузка...
Загрузка...