Європейський Союз прийняв рішення офіційно обмежити бонуси банкірів розміром їхньої зарплати. Про це повідомило видання "Ведомости".

В Европе назвали лучшего финансиста ушедшего года

27 лютого представники Європарламенту досягли попередньої домовленості, згідно з якою бонуси банкірів, що працюють в країнах ЄС, не можуть перевищувати їх річної зарплати, у винятковому випадку - двох зарплат (але тільки з явного схвалення акціонерів).

Рішення по бонусах - частина пакету заходів, зобов'язуючих банки підвищити свою фінансову стійкість і відкривають дорогу введенню нових, більш жорстких вимог до капіталу кредитних установ, відомих як "Базель III".

Вони спрямовані на те, щоб знизити стимули до прийняття банкірами ризикованих рішень, які, по широко розповсюдженому переконанню, стали однією з причин фінансової кризи, що вибухнула в 2007-2008 роках.

Підготовлений законопроект ініціює масштабну реформу банківської системи, в рамках якої банки в найближчі 6 років повинні будуть довести розміри капіталу і ліквідних активів до стандартів "Базель III".

Європейські парламентарі ставили прийняття обмежень щодо бонусів обов'язковою умовою переходу на нові базельські норми, в яких таких обмежень немає.

Керівники банків виступали проти них, наполягаючи, що в такому разі їм буде складно залучати для роботи в Європі висококваліфікованих співробітників.

Хоча, в середньому, бонуси банкірів укладаються в нові норми, деякі можуть отримувати бонуси, що перевищують зарплату в 10 і більше разів.

В якості компромісу законодавці вирішили, що до чверті розміру винагороди може бути виплачене у вигляді фінансових інструментів (наприклад, акціями) з відстрочкою у видачі в 5 і більше років.

"Причому вартість цієї відстроченої винагороди дисконтується, зменшуючи його вагу в загальному розмірі; таким чином, у номінальному вираженні сукупна винагорода може перевищувати максимальний коефіцієнт "2 бонуси / 1 зарплата", - відзначає Financial Times.

Інструменти, які можна буде видавати в якості відстроченої винагороди і розмір дисконту визначить Європейська банківська асоціація.

Банкіри сподівалися, що європарламентарі звільнять від нових обмежень працівників неєвропейських підрозділів, а також іноземних банків, що працюють в ЄС.

В Европе за год исчезли полтысячи банков

Однак надії ці не справдилися. Єдиний компроміс полягає в обіцянці, що через два роки Єврокомісія оцінить ефект, які обмеження на бонуси надає на діяльність банків.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: евросоюз банкиры бонусы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 906
Загрузка...
Загрузка...